Izolohen dy çobanë në Fushë-Arrëz nga bora: Na ndihmoni! Po mbaron ushqimi, bagëtitë po ngordhin

Reshjet masive të dëborës në zonat malore vazhdojnë të jenë problem. Për pasojë, në veri të vendit dy çobanë të zonës në Kalipjetër në Fushë-Arrës kanë mbetur të izoluar.

Marash Alia e Nest Vila bëjnë apel për ndihmë, pasi thonë se janë në limitet e mundësive për ushqim.
“Po na mbaron ushqimi, bagëtitë po na ngordhin”, thonë dy çobanët.

Dëbora dhe ngricat në vend kanë krijuar probleme me qarkullimin në disa zona të vendit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkodrani me makinë me xhama të zinj tenton të korruptojë policin

Një 24-vjeçar nga Shkodra, qe po udhëtonte me makinë me xhama të ...