Itali, katër shqiptarë arrestohen me 1 milion euro drogë

Katër shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane pas një operacioni antidrogë në Forli, Cesena, Rimini dhe Ravena.
Ansa raporton se gjatë operacionit janë sekuestruar 6 kg kokainë, 2 kg marijuanë, 200 gr hashash dhe 54 mijë euro.

Një pjesë e drogës është gjetur në makinë, ndërsa pjesa tjetër e lëndës narkotike ishte fshehur në banesën ku rrinin shqiptarët.

Policia tha se kishte bërë hetime, përgjime, vëzhgime me qëllim që të siguronte prova për të arrestuarit, duke i filmuar nëpër takime dhe shitje të lëndëve narkotike.

Të arrestuarit, të cilët nuk kishin asnjë punë tjeter, lëviznin lirshëm në zonën Romagna. Vlera e përgjithshme e drogës shkonte në treg mbi 1 milionë euro.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Erion Veliaj ka një kërkesë për qytetarët e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ditën e nesërme (E diel) ...