Itali, kapet gomonja me 4 milionë euro drogë shqiptare në bord

Policia italiane njoftoi mbremjen e te martes se ka zbuluar një gomone me drogë dhe armë e nisur nga brigjet shqiptare, e cila ka kaluar ngushticën e Otrantos.

Sipas policise, trafikantët ndaluan në zonën midis San Foca dhe Torre Speçhia në Leçe. Sipas mediave italiane droga u njoftua nga disa peshkatarë, të cilët telefonuan menjëherë policinë.

Kliko per me shume info

Lenda narkotike ishte hedhur në disa shkurre dhe mësohet se është sekuestruar 700 kg kanabis me vlerë 4 milionë euro. Deri më tani nuk ka ende persona te identifikuar lidhur me trafikantët, por hetimet po vazhdojnë.

Brenda këtij viti është hera e tretë që policia italiane kap sasi të mëdha drogë ku vlera e tyre ka qenë me miliona euro.
Sipas vleres se tregut droga mund te shkonte deri ne 4 milione euro ndersa dyshohet se mjeti eshte nisur nga Shqiperia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here