Itali, kapet gomonja me 4 milionë euro drogë shqiptare në bord

Policia italiane njoftoi mbremjen e te martes se ka zbuluar një gomone me drogë dhe armë e nisur nga brigjet shqiptare, e cila ka kaluar ngushticën e Otrantos.

Sipas policise, trafikantët ndaluan në zonën midis San Foca dhe Torre Speçhia në Leçe. Sipas mediave italiane droga u njoftua nga disa peshkatarë, të cilët telefonuan menjëherë policinë.

Lenda narkotike ishte hedhur në disa shkurre dhe mësohet se është sekuestruar 700 kg kanabis me vlerë 4 milionë euro. Deri më tani nuk ka ende persona te identifikuar lidhur me trafikantët, por hetimet po vazhdojnë.

Brenda këtij viti është hera e tretë që policia italiane kap sasi të mëdha drogë ku vlera e tyre ka qenë me miliona euro.
Sipas vleres se tregut droga mund te shkonte deri ne 4 milione euro ndersa dyshohet se mjeti eshte nisur nga Shqiperia.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet me drogë dhe armë zjarri në makinë, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Janinë

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi në kufirin greko ...