Ilir Meta telefonon Ramush Haradinaj: Do vazhdojmë të të mbështesim

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka zhvilluar një bisedë telefonike me Ramush Haradinaj, pak orë pas lirimit të tij nga burgu.

Gjatë kësaj bisede, Haradinaj ka falenderuar Metën për solidaritetin dhe mbështetjen.

Gjithashtu mësohet se kreu i Kuvendit ka shprehur mbështetjen në vazhdim për kreun e AAK-së.

Ramush Haradinaj u lirua nga autoritetet franceze me kusht, pra që të mos dalë nga Franca dhe të paraqitet tek autoritetet dy herë në javë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu nga Tirana niset nga Rinasi për në Milano, rrugës “i zhduken” 7700 Euro

Një 32-vjeçar shqiptar me iniciale E.M., banues në kryeqytet, ka bërë kallëzim ...