Identifikohet autori i masakrës në Stamboll, flet gruaja e tij pas arrestimi: Çfarë di për ngjarjen (Emri)

Policia turke ka shkuar më tej me hetimet e masakrës së Stambollit. Duke arrestuar gruan e atentatorit, policia ka marrë deklaratën e saj.
Atentatori i dyshuar quhet Iahke Mashrapov dhe eshtë 28 vjeç dhe mban pasaportë të Kirgistanit.
Lajmi bëhet i ditur nga korrespondentja e televizionit britanik ITV Sally Lockëood, e cila citon burime të policisë turke.
Ndërkohë, gruaja e tij mësohet të jetë ndaluar në provincën konservatore të Konias, ku kishin ardhur me dy fëmijët e tyre në fund të nëntorit nga Kirgistani.

LEXO EDHE:  Protestat në Armeni, ushtarët i bashkohen demonstruesve, lirohet kreu i opozitës

“Për atentatin e mora vesh nga televizori. Nuk e dija që burri im ishte një simpatizant i ISIS”. Kështu deklaroi para policisë turke gruaja e vrasësit.

Kliko per me shume info

Një ditë më parë, ISIS mori përsipër sulmin në club “Reina” që la pas 39 të vdekur, 25 prej të cilëve me shtetësi të huaj

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here