Hudhra ndalon rënien e flokëve. Ja tri mënyra si ta përdorni

Hudhra ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut në lëkurën e kokës, e cila redukton rënien e flokëve dhe stimulon rritjen e tyre. Ajo ka veti anti bakteriale dhe anti fungale që ndihmon në trajtimin e zbokthit. Ja 3 mënyra si ta përdorni hudhrën për flokët tuaj.

Mënyra më e thjeshtë për të përdorur hudhrën për flokët tuaj është të hidhni në shampon që ju përdorni dy thelninj hudhër, karafil dhe mjaltë. Karafili përdoret për të mbuluar erën e rëndë të hudhrës, ndërsa mjalti për t’i dhënë flokëve shkëlqim. Këtë shampoo nuk duhet ta përdorni më shumë se dy herë në muaj.

Kliko per me shume info

Për të reduktuar rënien e flokëve ju duhen këto tre ingredient; hudhër, vaj ulliri dhe karafil. Të tre përbërësit i hidhni në një enë dhe i lini për një jave. Pas një jave masazhoni kokën me lëngun e përftuar dhe mbajeni në kokë për një orë. Këtë maskë pordoreni dy herë në javë.

Hudhra gjen përdorim edhe në heqjen e thinjave. Ngrohni pak vaj kokosi, shtoni piper të zi dhe 3 thelbinj hudhër. Këtë vaj përdoreni për disa ditë me radhë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here