Të gjithë të korruptuarit do të ndëshkohen, 300 dosje në hetim intensiv”

Ish-ministri i Drejtësisë, Spartak Ngjela shprehet se abuzuesit me pushtetin në Shqipëri nuk do të ndalojnë pa u ndëshkuar.

Gjithashtu, Ngjela shkruan se ka nisur hetimi intensiv për 300 subjekte të korrupsionit të lartë.

Shkrimi i Ngjelës:

Historia nuk mund të përsëritet dy herë kundër moralitetit në Shqipëri

Shqiptaret nuk i ndëshkuan dot krimet e komunizmit; sepse gjithçka ishte një stafete: nga Ramizi Alia te Sali Berisha.

Korrupsionin do ta ndëshkojnë plotësisht. Të gjithë të korruptuarit do të ndëshkohen. Budallenjtë e gjykatave kot shpresojnë.

Hetimet kanë filluar intesivisht për 300 subjekte të korrupsionit të lartë. Do të ndëshkohen që të gjithë.

Vendosja e moralitetit në drejtimin e shtetit, dhe drejtësia nëpërmjet një gjykatë krejtësisht të pakorruptuar, do të jetë çlirimi real i shqiptarëve.

Shqiptarët ranë nga dhuna e diktaturës hoxhiste, të dhuna e një shteti tërësisht të korruptuar. Por këndej e mbrapa demokratiksht iu duhet të sjellin në drejtim njerëzit e ditur dhe jo batakçinjtë injorantë si deri tani…

Shqiptarët më në fund hynë në historinë e tyre të vërtetë. Kjo duhet të na gëzojë të gjithëve në këtë Vit të Ri….

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Gjakderdhje, vrasje e plagosje”, paralajmërimi i aleatit të PD-së nëse përshkallëzohet situata

Aleati i PD-së, Kreshnik Spahiu ka thënë ditën e sotme i fituar ...