Helikopteri i ushtrisë shpëton jetën e tre personave të izoluar në borë

Tre persona të izoluar në një nga zonat më të thella të Pukës janë shpëtuar nga një helikopter “Cougar” i Forcave të Armatosura.
Misioni i shpëtimit u zhvilluar në fshatin Iballë të kësaj zone, për shkak se tre personat ishin izoluar në një minierë atje. Tre personat e bllokuar ne Iballe u morën dhe po transportohen në Pukë.

LEXO EDHE:  Masakër me rrugët, prokuroria dërgon në gjyq dosjen e "peshqve të mëdhenj"

Një helikopter i dytë “Coaugar” është në mision në fshatin Konaj të Fanit për shpëtimin e një gruaje shtatzënë.

Kliko per me shume info

Forcat e Armatosura me heret kane ndërhyrë, nga ajri dhe në dy raste te tjera, duke shpëtuar jetën e një personi në Koman dhe një personi tjetër në Tepelenë. Aktualisht angazhimi i FA vijon dhe në terren me mjete dhe njerëz.

LEXO EDHE:  E trishtë në Fier, vettingu vret policin; I ati: Nuk plotësonte dot dokumentet

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here