Flet Haradinaj: Faleminderit Shqipërisë, Meta më telefonoi ndërsa Thaçi jo

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur në një lidhje telefonike në emisionin “Opinion”, në Tv Klan për arrestimin e tij në Francë, pas një urdhër-arresti nga Serbia.
Pas lirimit me kusht, Haradinaj ka thënë se shteti i Kosovës ka qenë i pafuqishëm në lidhje me Serbinë, sa i përket arrestimit të tij. Por ish-komandanti i UÇK-së thotë se një tjetër rol ka luajtur Tirana zyrtare dhe politikanët shqiptarë. Sipas tij ata kanë ndihmuar në lirimin e tij, ndërsa ka qenë vazhdimisht në kontakt me ta.

“Falënderoj gjithë liderët shqiptarë. Sot kam fol në telefon me zotin Meta në telefon. Me Thaçin nuk kam folur”, deklaroi Haradinaj.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Veseli mesazh Serbisë: Kosova është shumë më e fortë se në vitet 90

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se kërcënimet e ...