Grabitje spektakolare, shikoni si u vodhën 60 mijë euro për 12 minuta në Ferizaj

Hajdutet kanë thyer pasmesnate një argjendari në qendër të Ferizajt, duke vjedhur materiale në vlerë prej 60 mijë eurosh.

Pa ndonjë ngut, ata mbaruan punën e tyre për rreth 12 minuta. Morën orët, syzet dhe gjërat e tjera të shtrenjta.

Me të mbushur dy çantat, grabitësit u larguan me qetesi. Pronari i këtij lokali, Ardian Jaha, që u informua nga policia mëngjesin e së shtunës, tregoi se pas kësaj vjedhjeje është në rrezik që t’i falimentojë biznesi.

Për kthimin e mallit të vjedhur ai po shpreson shumë në punën e Policisë. Por, nga Policia thonë se akoma nuk kanë ndonjë të dyshuar, porse janë punuar në këtë drejtim. /Klan Kosova/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Plan për vrasje politike/ Zbulohet lista e zezë me ministra, deputetë e gazetarë në Kosovë e Maqedoni

Ministra, deputetë, politikanë e gazetarë, madje edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ...