Grabiten 6 milionë lekë në banesën e tregtarit të mishit

Një apartament i nje tregtari mioshi është vjedhur në Gjirokastër. Ngjarja nuk është raportuar nga policia, por mësohet se grabitja ka ndodhur në lagjen “18 Shtatori”, pranë tregut të qytetit.

Shtëpia ishte në pronësi të shtetasit me inicialet M.P, i cili është një tregtar i njohur mishi në Gjirokastër dhe zonën përreth.

Kliko per me shume info

Nga burime jo zyrtare bëhet me dije se i zoti i shtëpisë pretendon se i janë vjedhur rreth 60 milionë lekë të vjetra.
Policia ka shoqëruar disa persona për t’i marrë në pyetje nëse kanë dijeni për ngjarjen, por deri më tani nuk dihen autorët e kësaj ngjarje, citon ora Nnews.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here