Dy gjyqtarët japin dorëheqjen, reagon Rama: Ja përse u larguan

Kryeministri Rama ka reaguar pas largimit të dy gjyqtarëve. Ai ka përshëndetur dorëheqjen vullnetare të gjykatësve dhe prokurorëve dhe nëpërmjet një statusi në Fb ai shkruan se drejtësia e re nuk kapet dot nga e vjetra.‘’Përshëndes largimet vullnetare të gjykatësve/prokurorëve që s’duan të kalojnë vetingun! Drejtësia e Re nuk kapet dot si e Vjetra që po bie!’’- shkruan ai.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

2 comments

  1. JE I MADHI KOHERAVE ZOTI KRYEMINISTER I SHQIPERISE SE RE .ZOTI TE BEKOJE JU DHE GJITHE SHQIPETARET KETIJ VENDI.

  2. DHE ME NE FUND ZGJEDHJET ELEKTRONIKE JANE NJI FRYMEMARRJE E THELLE PER SHQIPETARET.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Nishani nderon me titullin “Mjeshtër i Madh” deputetin socialist

Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar sot me titullin “Mjeshtër i Madh”, deputetin ...