Dy gjyqtarët japin dorëheqjen, reagon Rama: Ja përse u larguan

Kryeministri Rama ka reaguar pas largimit të dy gjyqtarëve. Ai ka përshëndetur dorëheqjen vullnetare të gjykatësve dhe prokurorëve dhe nëpërmjet një statusi në Fb ai shkruan se drejtësia e re nuk kapet dot nga e vjetra.‘’Përshëndes largimet vullnetare të gjykatësve/prokurorëve që s’duan të kalojnë vetingun! Drejtësia e Re nuk kapet dot si e Vjetra që po bie!’’- shkruan ai.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.