Gjendet i vdekur në banesë Konsulli i Rusisë në Athinë

Gjendet i vdekur në shtëpinë e tij konsulli rus në Athinë, Andrei Malanin, 55 vjeç.

Policia greke ka konfirmuar lajmin dhe ka bere me dije se bashke me autoritetet ruse eshte duke hetuar rrethanat e ngjarjes.

Kjo ngjarje ndodhi vetem pak jave pasi ambasadori i Rusise ne Turqi u vra ne nje ekspozite teksa po mbante fjalimin e rastit.

Sipas autoriteteve, 55-vjeçari, Andrei Malanin u gjet pa jetë pasi policia hapi me forcë derën, disa orë pasi kolegët ishin vënë në kërkim të tij, pasi nuk ishte paraqitur në punë.

Shenjat e para tregojnë se nuk bëhet fjalë për një ngjarje kriminale, ndërsa priten deklaratat e mjekut ligjor për të zbardhur shkaqet e vdekjes, që paraprakisht duket natyrale.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen depoja me raketa, skena si Gërdeci në Ukrainë

Sipas raportimeve te fundit, një depo me rreth 138 mijë ton municione ...