Steven Gerrard frikësohet nga Pogba

Steven Gerrard vlerëson mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba.

Legjenda e Liverpoolit mendon që përparimi konstant i Paul Pogbas në Premier Ligë, është një kërcënim për të gjitha skuadrat kundërshtare.

Kliko per me shume info

Gerrard thotë se Pogba është një fenomen dhe potenciali që ai ka, është i frikshëm për të si tifoz i Liverpoolit.

“Mendoj që ai po bëhet më i fortë nga java në javë. Padyshim se Pogba është një talent i jashtëzakonshëm”.

LEXO EDHE:  Skënderbeu, me shpresë nga CAS. 6 orë pyetje në UEFA, dëshmojnë lojtarët

“Ndoshta çmimi që Manchester United ka paguar për të, në fillim ka peshuar shumë për lojtarin i cili tashmë ka gjetur pozitën e duhur dhe këtë po e tregon me lojërat e fundit”.

“Pogba është i ri dhe ka të gjitha mundësitë për t’u bërë më i miri në botë dhe vetë fakti që ai po përmirësohet me hapa kaq të shpejtë mua më frikëson si tifoz të Liverpoolit”, ka përfunduar Gerrard.

LEXO EDHE:  E çuditshme çfarë ndodhi në ndeshjen Bayern Munich – Real Madrid

Pogba është transferuar këtë verë nga Juventusi te Manchester United për shumë rekorde prej 100 milionë eurove.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here