Gazetari kroat: Ramush Haradinaj, hero, jo kriminel

Gazetari kroat, Velimir Bujanec, ka reaguar pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj të mërkurën në Francë, në bazë të një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.

Bujanec, i cili është moderator televiziv në Kroaci, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka thënë se kroatët e dinë mirë se cilët popuj i kanë miq – duke folur për Kosovën.

LEXO EDHE:  “Na vranë për së dyti”, Presidenti fali vrasësin, familja shqiptare reagon e shokuar
Kliko per me shume info

Ai ka thënë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës nuk është kriminel, por hero.

Postimi i plotë i Bujanec:

“Ramush Haradinaj – Hero, jo kriminel!
Kroatët e dinë mirë se kush janë miqtë tanë, me të cilët ne duhet të rrijmë bashkë dhe t’i respektojmë… humbësit nervozë nga provinca e Beogradit kanë ngritur “akuza” të rreme, për shkak se shqiptarët janë kokëlartë”, ka shkruar Bujanec, i cili është redaktor i mediumit Bujica.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here