Trump ndalon refugjatët, gazeta britanike reagon: Merr shembull Rita Orën(Foto)

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ditë më parë ka sjell vendimin për ndalimin e hyrjes së personave të shtatë vendeve me shumicë myslimane. Pas shumë kritikave, ajo që mori më shumë vëmëndje, ishte ajo e gazetës britanike The Guardian. Kjo revistë prestigjioze ka titulluar një shkrim “Kjo është ajo se si duket një refugjate: 7 femrat frymëzuese që janë kundër mosmarrëveshjes’’.
Në mesin e tyre është edhe këngëtarja shqiptare Rita Ora, e cila thuhet se u largua prej Kosovës me prindërit gjatë luftës pas persekutimit të shqiptarëve.
Më tutje shkruan se Ora është një storie e suksesit, megjithëse një refugjate, ajo ka fituar një numër të madh të çmimeve ndërkombëtare dhe ka sjell shumë këngë dhe është imazh i markave të mëdha, të tilla si, Adidas dhe Rimmel.
Gjithashtu është edhe ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright, e cila ka prejardhje pre Çekisë dhe ka qenë e suksesshme.

LEXO EDHE:  Hajduti i Bitcoin arratiset nga burgu me avionin e Kryeministres

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here