Franca i bindet urdhër-arrestit serb, ndalohet Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj raportohet se eshte ndaluar nga policia franceze.

Ngjarja ka ndodhur diten e sotme, ndersa mediat dhe burimet nga Kosova, theksojne se Franca ka ndakluar kreun e AAK bazuar ne urdherat e arrestit te leshuar ndaj Haradinajt nga Serbia.

Ky nuk eshte rasti i pare qe politikane te Kosoves ndalohen jashte vendit per shkak te urdherave te arrestit te Serbise leshuar ne kohen e Milloshevicit por edhe me pas.

Vete Haradinaj eshte ndaluar me pare ne Slloveni per te njejtin shkak, ndersa probleme te tilla kane pasur edhe Agim Ceku e Fatmir Limaj.

Lajmi per ndalimin e Haradinajt është bërë i ditur nga “Indeksonline”. Burime të kësaj media brenda AAK-së kanë konfirmuar se Haradinaj është kapur jashtë territorit të Kosovës, saktësisht në Francë./lajmifundit.al

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Franca me ket lloj sjellje ndaj Heronjeve te Kosoves , dhe me ^qenderimin miqesore^ ndaj shqiptareve a nuk ia nxjer bojen e ^ mikut ^ me te cilen e ka ngjyros vetvehten?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sherr për një vajzë, shqiptarët i presin fytin rivalit

Dy shqiptarë kanë përfunduar në pranga pasi akuzohen se mbrëmjen e së ...