Fluks i lartë në Kakavijë e Kapshticë, emigrantët largohen nga Shqipëria pas festave

Një fluks i madh emigrantësh po kthehen në Greqi, duke krijuar radhë të gjatë në jug të vendit. Pasi zgjodhën të kalojnë festat e fundvitit në atdhe rreth 5 mijë emigrantë kanë kaluar kufirin nga pika e Kalimit Kufitar të Kakavijës në Gjirokastër.

Në Kakavijë punohet me 4 sportele në dalje dhe tre në hyrje, të cilat pritet të shtohen për të evituar radhët dhe orët e pritjes në rast të rritjes së fluksit.
Fluksi është i lartë edhe në Kapshticë ku gjatë 24 orëve të fundit kanë dalë mbi 4 mijë emigrantë dhe po punohet me 6 sportele.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama reagon për ndeshjen Itali-Shqipëri, ja çfarë thotë për rezultatin

Kryeministri Rama ka reaguar pas përfundimit të ndeshjes Itali-Shqipëri, e cila përfundoi ...