FOTO/ Kush është ish-ushtaraku ‘i çmendur’ që kreu masakrën në Florida

Personi që shihni në foto është Esteban Santiago, 26 vjeç, ish-ushtaraku i cili masakroi 5 persona me një pushkë automatike në aeroportit e Fort Lauderdeil të Floridës.

Kështu, sipas dëshmive të familjarëve të tij Santiago ka shërbyer në Lindjen e Mesme përpara se të shkarkohej nga ushtria amerikane për sjellje të paqëndrueshme.

Ai madje është nën hetim për posedim dhe shpërndarja të materialeve pornografike me fëmijë.

Santiago ka qenë në një lidhje dhe ka tentuar të mbysë të dashurën e tij. Ai, pas kthimit nga Iraku është dërguar për kurim mendor në Ankoreizh të Alaskës.

Prindërit e tij kanë thënë për mediat amerikane se ai ndryshoi rrënjësisht pas shërbimit në Irak. Gjithashtu, ka prova se ai ishte bërë së fundmi adhurues i ISIS-it.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E rëndë/ Polici izraelit ‘’masakron’’ me grushta qytetarin palestinez (Video)

Një video po bën xhiro në internet, ku shihet dhuna që policët ...