Tre të vdekur e 9 të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në aeroport në SHBA

Është raportuar një shkëmbim zjarri midis policëve dhe një personi në aeroportin e Laulerdale-Hollywood në Florida.

Sipas MSNBC raportohet se 9 persona kanë mbetur të plagosur dhe një tjetër ka ndërruar jetë ndërsa dyshohet për dy tjerë në terminalin 2 në zonën e marrjes së valixheve. Autori i hapjes së zjarrit është arrestuar.

Në videon nga aeroporti duken qindra pasagjerë të mbledhur së bashku në pistë me elektrikë në dorë. Policia nuk e ka përcaktuar ende motivin e hapjes së zjarrit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Protestuesit e dënuar në Rusi, SHBA-ja ka një kërkesë

Shtetet e Bashkuara dënuan arrestimin e qindra protestuesve në Rusi dhe thanë ...