Fier, 53-vjeçari terrorizon gruan, qëllon tri herë me armë gjahu

Policia e Fierit njoftoi se ka parandaluar një ngjarje të rëndë. Aranit Shahaj, 53-vjeç, ka tentuar të vrasë me armë gjahu bashkëshorten.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Cakran. Sipas policisë në grindje e sipër 53-vjeçari ka tentuar të vrasë me armë gjahu bashkëshorten e tij, shtetasen B.Shahaj, 55 vjeçe.

Ai fillimisht e ka dhunuar barbarisht dhe më pas ka marrë armën e gjahut dhe ka tentuar ta vrasë.

Burri ka qëlluar tre herë në drejtim të gruas, por fatmirësisht pa shenjë. Në një moment kur gruaja ka shpëtuar nga burri, ka njoftuar policinë.

Efektivët kanë arrestuar në flagrancë Aranit Shahajn, ndërsa kanë sekuestruar armën e gjahut teke model “BERETTA” dhe 3 gëzhoja arme gjahu.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Plagosën 38-vjeçarin në Elbasan, identifikohen autorët e atentatit

Policia e Elbasanit ka shpallur në kërkim tre autorët e dyshuar për ...