Fenomeni i rrallë, binjakët që lindin në vite të ndryshme

Ata janë femije binjakë, por do të kenë gjithmonë një dallim unik mes tyre: Vitin e lindjes.

Tingëllon çuditshëm, por është një fenomen që ka ndodhur vërtet e që i jep një kuptim të ri konceptit të rivalitetit vëllazëror.

4 raste të tilla u verifikuan në vigjilje të vitit të ri rreth Amerikës, më konkretisht në Arizona, Xhorxhia, Utah dhe Kaliforni, ku fëmijët binjakë erdhën në jetë brenda pak minutave që ndajnë dy vitet.

Më i mediatizuari ishte rasti i verifikuar në një spital të Phoenix në Arizona, ku një prej binjakeve Sawyer Shay lindi në 23:50 të 31 dhjetorit, ndërsa vëllai i tij, Everet, 11 minuta më vonë, pikërisht kur sapo kishte hyrë 2017-a.

Prindërit e tyre Holly dhe Brandon Shay e konsideruan këtë si një ngjarje të rralle.

Ndërkohë në San Diego të Kalifornisë, ku u shënua një lindje e ngjashme e dy motrave binjake, fenomeni ndodh për të dytin vit radhazi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fëmija po i vdiste nga kanceri, nëna rrezikoi duke i dhënë kanabis. E pabesueshme ajo që ndodhi më pas

Kanceri cdo vit po vret mijëra njerëz në të gjithë botën, pasi ...