Familja 12 vjeçarit të mbytur, është e ‘’mallkuar’’, ja peripecitë që kanë kaluar ndër vite

Fëmija 12 vjeç që u mbyt një ditë më parë në rezervuarin e fshatit Mëzes gjatë një loje me fëmijët e tjerë ka pasur një jetë jo të lehtë. Mësohet se rrezikoi të mbytej dhe motra e tij 15-vjecare, por kanë qenë banorët e fshatit që e kanë ndihmuar të miturën.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e Komisariatit nr.6 dhe më pas edhe forcat speciale RENEA.

Kliko per me shume info

Nëna e dy fëmijëve, Jolanda Gurakuqi, sapo ka mësuar ngjarjen, ka pësuar gjendje të fikëti dhe është dërguar po ashtu në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, shkruan “Panorama”.

Ndërsa babai i dy fëmijëve, Fatos Gurakuqi, aktualisht ndodhet në burg, duke vuajtur dënimin me 10 vjet heqje lirie, i akuzuar për përdhunimin e së bijës, vajzës që i mbijetoi dje mbytjes në liqen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here