Largim i bujshëm nga Juventusi?

Patrice Evra mund t’i jap lamtumirën Juventusit dhe të rikthehet te Manchester United.

Mbrojtësi i krahut të majtë ka humbur vendin në formacionin e ‘Zonjës së Vjetër’ dhe është duke e shqyrtuar mundësinë që të largohet nga Italia.

Siç njofton portali Goal, Evra mund të kthehet te Manchester United, skuadër nga e cila është larguar në vitin 2014 për t’iu bashkuar kampionëve të Serie A.

Zërat për një rikthim të tij në ‘Old Trafford’ i ka përhapur Rio Ferdinand ku përmes një postimi në Instagram i ka bërë pyetje francezit nëse do t’i bashkohet Unitedit.

Evra ka luajtur vetëm në gjashtë ndeshje me Juventusin këtë sezon.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pas humbjes me Bosnjen, De Biazi befason me deklaratën e tij

Gianni de Biasi ka thënë se Shqipëria është dashur të fitonte ndeshjen ...