Enrique flet për bojkotin e Barcelonës ndaj ceremonisë së FIFA-s

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, është deklaruar për bojkotin që skuadra e tij i bëri gala-mbrëmjes së FIFA-s për më të mirët e vitit 2016.

Trajneri katalunas ka theksuar se e mbështet plotësisht vendimin e klubit për të mos shkuar në këtë manifestim, për shkak të ndeshjes që skuadra e tij do ta luajë kundër Athletic Bilbaos.

“E kuptoj këtë vendim dhe e mbështes 100%. E kemi një ndeshje të rëndësishme dhe duhet të jemi maksimalisht të përqendruar”, ka theksuar Enrique.

Ai u shpreh optimist se Barcelona do të kalojë në rrethin tjetër të Kupës së Mbretit, edhe pse në ndeshjen e parë ka pësuar humbje 2:1.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Edhe pse u largua nga Kombëtarja, Nishani i jep pasaportën Paolo Tramexanit

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar dhënien e nënshtetësisë për ish-zëvendëstrajnerin ...