Emergjencat, ushtria nis shpërndarjen e ndihmave me helikopter

Ministria e Mbrojtjes njoftoi se Forcat e Armatosura kanë vijuar angazhimin në përballimin e situatës së shkaktuar si pasojë e reshjeve të borës dhe ngricave.

Në përgjigje të kërkesave të Drejtorisë së Përgjithshme të Emergjencave Civile, helikopterët e Forcës Ajrore kanë kryer disa fluturime për shpërndarjen e ndihmave në zonat e izoluara.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitje me armë në Krujë, arrestohen dy të dyshuarit

Policia e Krujës njoftoi diten e sotme se ka bërë të mundur ...