E rrallë në Dibër, shkojnë të hapin rrugën, borëpastrueset bien në kanal

Dy borëpastruese, të cilat duhet të hapnin rrugën Bulqizë-Peshkopi, u rrëzuan në kanal më 6 janar, duke bllokuar të gjithë aksin.

Kamera e Fiks Fare ndoqi nga afër “operacionin” e shpëtimit të këtyre borëpastrueseve. Në këtë rrugë qëndronin tre mjete të tilla, të cilat ishin në mes të makinave.

Ekipi i Fiksit shkoi në njërën prej borëpastrueseve, ku brenda saj ishte shoferi. Gazetarja e pyet se përse nuk po ecën dhe nuk pastron rrugën. Në fillim thotë se e kanë bllokuar makinat, ndërsa më vonë pranon se ka rënë në kanal.

Gazetarja shkon tek borëpastruesja tjetër, duke pyetur shoferin nëse mund të punohet në mes të makinave. “No coment” na thotë. Ndërkohë, pas çaste më vonë, borëpastruesja e tretë rrëzohet në kanal. Të dyja borëpastrueset që ranë në kanal ishin pa zinxhirë./tch

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

‘Eja fli tek unë’, Shqiptari rrëmben dhe përdhunon për 6 orë transseksualin

Një transseksual është rrëmbyer dhe përdhunuar për gjashtë orë. Sulmi është punë ...