Durrës, qëlloi me armë në video, policia ndalon këngëtarin “Noizy”

Kengetari i njohur i muzikes rep Rigels Rajku, i njohur edhe si Noizy, eshte shoqeruar ne policine e Durresit mbremjen e sotme.
Lajmi eshte bere me dije nga policia e cila ka thene se kengetari eshte shoqeruar ne ambientet e policise per disa verifikime.

Noizy mesohet se eshte shoqeruar nga policia pasi ka qelluar me arme ne nje videoklip qe eshte realizuar ne kete qytet.

Ky eshte rasti i dyte kur policia nis procedim penal ndaj kengetareve qe shfaqen me arme ne videoklipe.

Javen qe shkoi Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, u shpall ne kerkim pasi publikoi nje video ku po qellonte me nje shotgun.

Per Noizyn ky eshte rasti i dyte ne pak jave qe perfundon ne polici pasi kohet e fundit ai u shoqerua nga policia rrugore dhe u mbajt nje nate ne polici per shkak se kishte gjoba te pa paguara dhe nuk iu bind forcave te rendit./lajmifundit.al

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kuvendi voton dekretet për katër ministrat e rinj të Qeverisë

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në seancën e kësaj të enjteje ministrat ...