Tiranë, katër shpërndarës droge në pranga, sekuestrohen 60 kilogramë kanabis

Policia e Tiranes njoftoi diten e sotme finalizimin e operacionin “Snow men” gjate te cilit kane rene ne pranga kater persona dhe jane sekuestruar rreth 60 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva.

Aksioni Snow Men by agjencialetraal
Policia beri me dije se më datë 12.01.2017, Specialistët e Seksionit për Narkotikët, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë finalizuar operacionin “Snow men”, ku janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

• Ylber Gega, 45 vjeç, banues në Fushë Krujë.

Kliko per me shume info

• Ylber Zllami, 36 vjeç, banues në Tiranë.

LEXO EDHE:  Negociatat në Itali/ PD pranon të qeverisë me 5 Yjet

• Albert Ajdini, 27 vjeç, banues në Tiranë.

• Leonard Çela, 37 vjeç, banues në Tiranë.

Burimet zyrtare thane se shtetasit e arrestuar, dyshohen se në bashkëpunim me njëri tjetrin kryenin aktivitetin e kundraligjshëm të shpërndarjes së lëndës së dyshuar narkotike të llojt Cannabis Sattiva, në afërsi të autostradës Tiranë – Durrës pranë fshatit Domje, Qaf Kashari, shinat e trenit etj.

Në bazë të informacioneve që disponoheshin, për këta shtetas se do bënin një shkëmbim të një sasie të konsiderueshme lënde të dyshuar narkotike Cannabis Sattiva, në zonën e Domjes pranë autostradës Tiranë – Durrës, janë organizuar shërbimet me qëllim kapjen ne flagrance te këtyre shtetasve, ku më konkretisht:

LEXO EDHE:  Rrëfimi shokues i fermerit: Domateve u injektojmë hormone dhe skuqen për 24 orë. Ja si t'i dalloni

Janë konstatuar dy automjete, një “Ford” dhe një “Opel”, të cilat kanë ndaluar pranë njëra tjetrës me disa persona në brendësi të tyre, e më pas kanë kaluar në një fushë pranë shinave të trenit. Menjëherë është bërë nderhyrja nga ana e policisë dhe është ushtruar kontrolli në automjetet e mësipërm, ku janë gjetur 6 thasë të zinjë me lëndë të dyshuar narkotike të llojt Cannabis Sattiva, në pjesën e bagazhit dhe 4 thasë të tjerë në sediljen e pasme të automjetit tip “Ford”.

LEXO EDHE:  Despacito VJEN në Tiranë, ja ku mund ta NDIQNI

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar:

– 58 kilogram e 600 gramë lëndë e dyshuar narkotike e llojtë Cannabis Sattiva
– 2 automjete (Ford dhe Opel)
– 6 aparate telefonik celular të markave të ndryshme

Materialet proceduriale i’u kaluan prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të ” Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike në bashkëpunim”, parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here