Drejtori i Hetimit: Vendodhja e Balilit, dhe videot e ministrave me dashnoret

Pas akuzave për kultivimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike si dhe mosarrestimin e Klemend Balilit, ka reaguar edhe Drejtori i Hetimit për Narkotrafikun në Policinë e Shtetit, Idajet Fasakaj.

Ai pretendoi se nuk ka asnje mundesi te dekalroje dyshimet per vendndodhjen e Klement Balilit ndersa shtoi se nga kontrollet, ne kompleksin e tij nuk eshte gjetur asnje kasete me video.

Duke folur në emisionin “Studio e Hapur”, tha se ende sot policia nuk mund të thotë nëse Balili ndodhet brenda apo jashtë Shqipërisë. Megjithatë ai shtoi se çdo informacion që merr policia për vendodhjen e të shumëkërkuarit e verifikon me seriozitet.

Faskaj ka komentuar edhe akuzat e ish-Ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani për lidhje të policisë me “Eskobarin e Ballkanit” si dhe për videot e ministrave në “Santa Quarantta”. Sipas Faskajt, nuk ka informacione për të tilla akuza.

Ai shtoi se në resortin e Balilit nuk është gjetur asnjë kasetë me pamje filmike, çka do të thotë se ato janë hequr përpara se uniformat blu të mbërrinin.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Miratohet kompensimi i pronave, ja kush përfiton

Ditën e sotme është publikuar lista e plotë me përfituesit e kompensimit ...