Diego Costa zbulon: Isha pranë largimit nga Chelsea…!

Sulmuesi spanjoll është lojtari kyç i Chelseat këtë sezon.

Pas një stinori me shumë probleme, si ato me lëndime ashtu edhe ato disiplinore, Diego Costa këtë vit është një lojtar krejtësisht tjetër.

Kliko per me shume info

Ardhja e Antonio Contes ka ndikuar pozitivisht te sulmuesi spanjoll, i cili është shndërruar në një makineri golash për Chelsean, që prinë i vetëm në Premier Ligë.

LEXO EDHE:  "Nëse Barcelona më thërret, kthehem që nesër"

Por Costa tregon se në përfundim të stinorit të shkuar kishte menduar largimin nga Stamford Bridge.

“A mund të isha larguar në verë? Po, po. Isha pranë largimit. E mendoja shumë këtë gjë, por tani jam i lumtur dhe nuk më intereson më ajo punë”, ka thënë Costa për gazetarët.

“Kam pasur mundësinë që të kthehesha tek Atletico Madridi, për shkak të disa gjërave, siç është familja dhe jeta në Spanjë, por jo për shkak të Chelseat, pasi që këtu tifozët më duan shumë dhe kam marrëdhënie të mira me ta, prandaj jam i lumtur që kam qëndruar”.

LEXO EDHE:  “Si më sulmoi Erjon Braçe”; Rrëfimi i arbitrit të ndeshjes Partizani-Skënderbeu

Costa prinë listën e golashënuesve në Premier Ligë këtë stinor me 14 gola të realizuar.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here