Dibër, bora bllokon rrugët e të gjitha njësive administrative

Moti i acartë me temperatura të ulëta kanë përfshirë të gjithë vendin gjatë natës por dhe në vazhdim

Në Dibër temperaturat kanë zbritur deri në -7 gradë celsius dhe rruga Peshkopi-Tiranë i qarkullueshëm me zinxhirë por me vështirësi.

Gjatë natës ka pasur makina të bllokuara sepse lëviznin pa zinxhirë duke penguar edhe lëvizjen e borëpastrueseve. Të gjitha njësitë administrative të bllokuara.

Në Kukës Rruga e Kombit mbetet segmenti më problematik dhe autoritetet bëjnë thirrje për shmangien e lëvizjes atje. Pjesa më problematike është pas tunelit të Thirrës, ku dëbora po arrin në 60 centimetra trashësi.

Në Durrës orët e mbrëmjes së djeshme janë shoqëruar me reshje bore të dendura, por edhe në Tiranë por bora ra por në qytet nuk ka ngjitur.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pushtohet Fieri, ja çfarë po ndodh

Banorët e Fierit janë vendosur pranë bashkisë së qytetit, duke protestuar. Mësohet ...