Dicka e frikshme po ndodh në detin e Kroacisë

Faqja e internetit meteoalarm tregon se në Kroaci në fuqi është meteoalarmi i kuq në zonën e bregdetit të Adriatikut nga Spliti në Rijekë, duke përfshirë pjesën lindore të gadishullit të Istrias dhe të gjitha ishujt.

Moti në zonë është me diell dhe me re të shpërndara me erëra të stuhishme. Në veçanti, stuhi e fuqishme pritet në veri të Adriatikut dhe në Istria. Për shkak të erërave, autostrada A6 Rijeka-Zagreb është e hapur vetëm për automjetet e pasagjerëve, raporton Anadolu Agency (AA).

Janë pezulluar të gjitha linjat ujore që lidhin Splitin me ishujt. Në det të hapur në këtë zonë janë matur shpejtësitë e erës deri në 130 kilometra në orë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkalla ndërron papritur drejtim, 18 të plagosur në një qendër tregtare

Rreth 18 persona u plagosën në një qendër tregtare të Hong Kongut ...