Dervishaj: Jemi në gatishmëri, asnjë aks kombëtar s’është i bllokuar

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, inspektoi sot gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë.

Dervishaj u shpreh se në Qafën e Muzinës pavarësisht motit të ditëve të fundit, ky aks nuk ka probleme. “Ka pasur një reagim të shpejtë dhe gjendja e kalueshmërisë është optimale. Angazhimi është maksimal si nga Ministria dhe drejtoritë rajonale.

Jemi në gatishmëri maksimale, por fatmirësisht në Jug s’ka probleme në qarkullim. Edhe Llogaraja dhe rruga e Bregut nuk ka probleme në qarkullim. Disa akse në veri të vendit janë më problematiket.

Bashkë me institucione të tjera po koordinohemi për të përballuar situatën. Asnjë aks kombëtar nuk është i bllokuar”, tha ministri Dervishaj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu nga Tirana niset nga Rinasi për në Milano, rrugës “i zhduken” 7700 Euro

Një 32-vjeçar shqiptar me iniciale E.M., banues në kryeqytet, ka bërë kallëzim ...