Deputeti shqiptar bllokohet në aeroportin italian, zbulon skandalin tek “Nënë Tereza”

Deputeti i Kuvendit te Shqipërisë Eduart Ndocaj ka pritur gjatë në aeroportin në Malpensa në Itali, ku do të fluturonte drejt Shqipërisë.

Prej mëngjesit kur ishte parashikuar udhëtimi dhe deri në orën 17:00 të pasdites, Ndocaj thotë përmes një statusi në Facebook, se kanë mbetur në pritje qindra pasagjerë të tjerë në aeroport.

Sipas tij, askush nuk i ka sqaruar deri më tani për arsyen e mos nisjes së avionit, por Ndocaj mendon se shkak mund të jetë bërë dëbora që ka bllokuar aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas.

“Aeroportin e Rinasit e administrojnë gjërmat. Në shumicën e qyteteve të Gjermanisë bie shumë borë e aeroportet nuk bllokohen kurrë se pastrimi i pistave është efikas. Ndërsa Shqipëria ka vetëm një aeroport internacional dhe me 5 cm borë ai është në black out. Turp!”, shkruan deputeti në Facebook.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Manjani ironizon PS: Po hyjmë në zgjedhje, jo mbjellje kanabisi

Ish-Ministri i Drejtësisë ka ironizuar deklaratat e përfaqësuesve të Partisë Socialiste se ...