Dëbora izolon banorët e fshatrave të Pukës: Jemi pa bukë, ndërhyni

Disa fshatra në Pukë janë të izoluara prej më shumë se 1 jave nga dëbora dhe ngricat.

Banorët shprehen se autoritetet nuk kanë ndërhyrë për të hapur rrugët dhe shtojnë se janë pa bukë, pasi ushqimet po u mbarojnë.

Banorët e fshatrave kërkojnë ndërhyrjen e pushtetit qendror e lokal si dhe të Emergjencave Civile.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrogozhinë, gjendet kufoma pranë lumit, policia jep identitetin e vajzës së vdekur

Identifikohet trupi i adoleshentes së gjetur pajetë në brighet e lumit Shkumbin ...