Reagimi/ “Në vitin 1985 dëbora pastroi diktatorin, tani do të pastrojë…”

Avokati, Spartak Ngjela e lidh rënien e dëborës në Tiranë me një fakt historik, duke bërë anologji me atë të vitit 1985.

Ngjela në një status në “FB” shkruan se reshjet e dëborës në Tiranë, rreth 26 vite më parë, pastruan vendin nga diktatori Enver Hoxha, kurse tani do të ketë 300 të dënuar të nivelit të lartë të zyrtarëve të korruptuar, tha ai duke iu referuar një informacioni për nisjen e hetimeve në kuadër të Vetting-ut.

Kliko per me shume info

Postimi i Ngjelës:

Borë e konsiderueshme në Tiranë… “Shenjë e mirë, avokat”, më tha një punëtor i një pike karburanti, te Bryli në Tiranë.
Dhe kishte të drejte: dëbora e madhe e janarit 1985 mori diktatorin shqiptar në muajin prill të atij viti; kjo e këtij janari 2017 merr në muajin prill të këtij viti 300 të korruptuarit e lartë të shtetit të degraduar shqiptar…
Gezuar dëborën e parë në Tiranë…

Lexo edhe:

>> Të gjithë të korruptuarit do të ndëshkohen, 300 dosje në hetim intensiv”

2 COMMENTS

  1. as llogari matematike nuk din te beje
    po megjithate ishalla te merr ty se bashku me perkrahsit tu o i mjeri ti per mendet qe ke

    • ti qe di te besh llogari matematike si nuk te beri saliu minister te financave po beri boden? Dhe si duket ky i ftohte e ka lene saliun qe qan e vajton se do ti paguaj te tera sa ka bere ne kurriz te shokeve te tij ne rradhe te pare qe i spiunonte dhe si shperblim diktatori e dekoroi sekretar i organizates baze te PPSH-se, post te cilin saliu e mbajti “me nder” deri sa u permbys diktaura. Pastaj sala pelliste dhe brohoriste neper sheshe per Ramiz Aline. Shikoji videot o te placin, ne you tube i ke te gjitha. Dhe se dyti , saliu do ti paguaj te tera zullumet, vrasjet dhe vjedhjet, qe beri sa ishte ne pushtet, flet apo jo jo avokati Ngjela. Dhe e di ti qe ke te drejte per “llogatite”?! Avokati Ngjela nuk i ka numuruar mire ata qe do paguajne per zullumet, vrasjet dhe vjedhjet. Nuk jane 300, po jane 330+1=301. I 301-ti eshte xeni i sales, qe rri dhe hedh ndonje fjale ne ere pas saliut dhe lulziut. O rruc, kur thuhet rreth nuk jane te perpikte numurat, po ti aq fara ke ne maje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here