Ja çfarë thotë Daçiç për lirimin e Haradinajn

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiç ka thënë se qeveria e Serbisë, sot nuk do të deklarohet rreth këtij rasti.

Televizioni shtetëror serb, RTS raporton se kryeministri Aleksandar Vuçiç e ka thirrur një mbledhje të qeverisë serbe për të premten gjatë të cilës do të dilet me një qëndrim, shkruan Rel.

Kliko per me shume info

Ish-kryeministri i Kosovës dhe një nga ish-komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Haradinaj, aktualisht kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës u lirua të enjten me kusht nga paraburgimi, me kërkesën që të mos largohet nga Franca deri në vendimin e radhës të gjykatës. Haradinaj u ndalua javën e kaluar në aeroportin e Bazelit, nga autoritetet franceze në bazë të një urdhër arresti të vjetër të Serbisë.

1 COMMENT

  1. Kosova duhet urgjentisht te kerkoj qe Dacic i Serbis te arrestohet kudo ne EU dhe te ekstradohet ne Kosov spse ai me sherbimin e tij UDB pat vra 6 te rinj serb qytetar te kosoves me 1998 ne kafeterin PANDA ne pej vetem per te fajsuar shqiptaret qka dhe ndodhen arrestime te shum shqiptarve qe sot e at dit nuk dihet per fatin e tyre,ne gjykimin kunder Dacicit ka edhe deshmitar serb qe jan prinderit e te rive serb te vrar ne lokalin PANDA ne Pej,si dhe vet Dacici ia shtini Martinovicit shishen ne prapanic pasi ishin pir ne nji aheng dhe ata u muarren vesh qe pr kete ti akuzojn shqiptaret qe do me thna se edjhe ket veper te manjkve seksual te merret sikrim ndaj qytetarit te Kosoves Martinovic,kurse Hardinaj luftoj ne Kosov per qlirimin e saj edhepse pak ka vra armiq dhe okupator sa e kan meritura per barbarizmat qe i kan ba kunder shqiptarve dhe qytetarve tjer te Kosoves.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.