Çaji që rrit imunitetin dhe lufton virozat, temperaturën e lartë dhe dhimbjet e trupit

Njerëzit gjatë kësaj periudhe të vitit janë më të ndjeshëm ndaj virozave gripale, të ftohurave etj. Këto viroza sjellin ethe, këputje të trupit, dhimbje muskujsh, rënie të imunitetit etj. Çaji më i mirë që mund të ju vijë në ndihmë në këto raste është çaji i borzilokut dhe kamomilit, ja si ta përgatisni:

Në një litër ujë hidhni një lugë kamomil, një lugë gjethe borziloku dhe lërini të valojnë disa minuta.

Konsumojeni çajin të vakët dhe shtoni një lugë çaji mjaltë dhe një lugë çaji kanellë. Konsumojeni 2-3 herë në ditë, derisa të ndiheni më mirë./Shendeti/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ja ilaçi i ri, u jep mundësinë të bëni seks për orë të tëra…pa u ndalur!

Sipas specialisteve dhe eksperteve, kjo lende perben nje droge. Pikerisht per kete ...