Burri i parë në botë që “mbeti shtatzënë”: Më kanë kërcënuar me jetë

Personi i parë britanik që do të ketë një fëmijë, thotë se ka marrë kërcënime me vdekje pasi u bë i ditur lajmi i shtatzënisë së tij.

Këte jave, Hayden Cross rrëfeu në “The Sun” se është katër muajsh shtatzënë. 20-vjeçari, i cili ka lindur femër dhe që synon të ndryshojë të gjininë jeton që prej 3 vitesh si burrë dhe mbeti shtatzënë pas gjetjes së një donatori sperme në Facebook.

LEXO EDHE:  Hyri e zuri vend në sedilje, vajza seksi i habit të gjithë me veprimin e saj të "pisët"

Ai ka vendosur tashmë të presë për ndryshimin e gjinisë së tij pasi të lindë.

Kliko per me shume info

“Njerëzit më kanë përgëzuar dhe më kanë urryer për vendimin që unë kam marrë. Por shumica e njerëzve kanë reaguar me të vërtetë shumë keq. Më kanë kërcënuar madje edhe me vdekje”, tha ai për “Lorraine”.

“Shumë njerëz nuk munda ta kuptojnë situatën time dhe unë e kuptoj këtë, por dua vetëm që njerëzit të jenë më të vetëdijshëm se ka njerëz si mua që nuk kanë askënd për t’i mbështetur”, shtoi ai.

LEXO EDHE:  Njoftimi që po bën namin: Mos i çoni fëmijët në mbrëmjen e maturës, është ...

Cross tha se ka mbështetjen e miqve dhe nënës së tij dhe tha se do të vazhdonte me mendimin e ndryshimit të gjinisë pas lindjes./

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here