Bora ngrin Turqinë, anulohen qindra fluturime, udhëtarët kalojnë natën në aeroporte

Reshjet e dendura të dëborës kanë bërë që aeroportet të anulojnë 640 fluturime brenda dhe jashtë Turqisë.

Bëhet me dije se në aeroportin “Ataturk” nuk janë bërë fluturime dhe 29.000 udhëtarë kanë mbetur në aeroport.

13.000 udhëtarë të tjerë është dashur të vendosen nëpër hotele, ndërsa disa të tjerë kanë kalur natën në ambientet e aeroportit.

Gjithashtu, stafi i aeroportit vazhdimisht është duke punuar në pastrimin e pistës në aeroportin “Ataturk”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

BE: Verifikohen dyshime për korrupsion kundër Martin Schulz

A i ka favorizuar bashkëpunëtorët e ngushtë kur ka qenë President i ...