Bllokohen nga bora, gruaja shtatzënë refuzon të transportohet me helikopter

Forcat e Armatosura, të cilat sot kanë qenë të angazhuara për të shpëtuar qytetarët në nevojë që kanë qenë të bllokuar nga trashësia e dëborës, kanë asistuar edhe në ndihmën për një grua shtatëzënë në fshatin Konaj, të Fanit, por që janë haur me refuzimin e kësaj të fundit.

Gruaja nuk ka pranuar që të transportohet me helikopter, çka ka bërë që FA të kthehen pa njeri në bord.

Më herët gjatë ditës së sotme, helikopteri i pare fluturoi per ne fshatin Iballe te Pukes, ku ndodheshin 3 persona te izoluar ne nje miniere, te cilet pasi u shpetuan u moren dhe u transportuan ne Puke.

Me heret Forcat e Armatosura kane nderhyre nga ajri dhe ne dy raste te tjera, duke shpetuar jeten e nje personi ne Koman dhe nje personi tjeter ne Tepelene.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Erion Veliaj ka një kërkesë për qytetarët e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ditën e nesërme (E diel) ...