Biznesmeni shqiptar dënohet për trafik droge në Zvicër

Një biznesmen shqiptar, i cili është kapur me heroinë është dënuar me burg nga një gjykatë në Luzernë të Zvicrës.

Mediat vendase bëjnë me dije se shqiptari është dënuar me 15 muaj burgim, që është konvertuar në 2 vite lirim me kusht.

Po ashtu, shqiptari i ka pranuar akuzat dhe dënimin, ndërsa ai është dërguar në Shqipëri. 27-vjeçari, i cili zotëron një dyqan në Tiranë ka udhëtuar në Zvicër në fund të Gushtit 2016, ku është marrë me shitje droge.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrogozhinë, gjendet kufoma pranë lumit, policia jep identitetin e vajzës së vdekur

Identifikohet trupi i adoleshentes së gjetur pajetë në brighet e lumit Shkumbin ...