Besart Berisha “nuk mbahet”, shënon sërish në Australi

Sulmuesi shqiptar Besart Berisha nuk ben asnjë ditë pushim përsa i përket shënimit të golave dhe në fakt nuk ka pse ta bëjë. Ish lojtari i kombëtares shqiptare realizoi sërish për skuadrën e tij Melbourne Victory në kampionatin Australian të futbollit.

Futbollisti 31 vjeçar u tregua mjaft i ftohtë si gjithnjë nga pika e bardhë e penalltisë duke e depozituar topin në rrjetë përballë portierit të Brisbane Roar Theoklitos dhe duke e dërguar rezultatin në 3-0 pas vetëm 26 minutash loje.

Më parë për Victoryn kishin shënuar Troisi me një supergol nga goditja e dënimit dhe Marco Rojas.

Megjithatë nuk ishte një ditë për tu vendosur plotësisht në kornizë për sulmuesin shqiptar. Skuadra e Roar ngushtoi distancat në 3-2 pas golave të shënuar nga Petratos edhe ky autor i një realizimi spektakolar dhe Donachie i cili shënoi gabimisht në portën e tij.

Më pas Berisha u ndëshkua menjëherë me kartonin e kuq nga gjyqtari për një goditje të dyshimtë me brryl ndaj DeVere. Rezultati nuk ndyrshoi dhe goli i realizuar ndaj ish skuadrës së tij ishte i 93-ti në ligën australiane për Besart Berishën që thellon rekordin e tij në kampionatin e vendit oqeanik.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Illyrian Elite” kalon kufinjtë, i pabesueshëm veprimi i radhës pasi shkaktuan trazira në Itali

Tifo-grupi “Illyrian Elite” është akuzuar në mënyrë direkte nga Federata Shqiptare e ...