Besart Berisha s`di të ndalet, tjetër gol në Australi

Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi. Sulmuesi shqiptar ka qenë sërish protagonist në këtë fundjavë pasi ka shënuar një tjetër gol në fitoren e Melburn Viktori në transfertë, 0-2 përball Adelaides.

Berisha e nisi si titullar ndeshjen dhe në minutën e 68′ vulosi fitoren për skuadrën e tij, që mbetet në vendin e dytë në renditje me 29 pikë.

Ky ishte goli i 11-të në kampionat për sulmuesin, i cili kryeson renditjen e golashënuesve në këtë kampionat.

Në këtë mënyrë, ai përmirëson rekordin që vendosi vetë pak ditë më parë duke çuar në 92 gola të shënuar në kampionatin australian, një rekord absolut.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tifozët shqiptarë “trembin” Italinë: Do jenë shumë

Edhe pse ndeshja Itali-Shqipëri do të zhvillohet pas afro dy muajsh, interesi ...