Ben Blushi: Rama e kishte personale me mua, më detyroi të ikja nga PS

Kreu i partisë “LIBRA”, Ben Blushi ka treguar sot “Top Story” se ai nuk kishte asgjë personale me Ramën kur lindën konfliktet, por ishte e kundërta.

Blushi tha se nuk ishte ai që e luftoi Ramën në PS, por Rama atë.

Kliko per me shume info

Sipas Blushit, Rama po ecte nga dështimi në dështim dhe ndihej i rrezikuar nga Blushi, ndaj vendosi ta luftonte duke mos e lënë të kandidojë për zgjedhjet për kreun e PS-së.

Edi Rama ka pasur personale me mua. S’më la të kandidoja. Unë kam besuar gjithnjë që Edi Rama për shkak të shumë dështimeve që pati, ndjehej i frikësuar brenda PS-së. Dhe sigurisht që rruga më e thjeshtë ishte të më luftonte mua”, tha Blushi.

1 COMMENT

  1. a, po ja vesh kot o benush. Rama ishte kaluar, keshtu i bije qe ti e ke filluar sherrin i pari. Harrove se cfare ke thene? Une do te heq nga kreu i PS-se? Tani ike, pse ike, ike per fare nga PS-ja, cdo qe vazhdon dhe e kruan akoma? Nuk ke gje tjeter cfare te thuash ? A nuk ke gje per partine tende te sapo krijuar? E morem vesh qe Rama eshte burre i lik, dhe ti je i mire, hahahaha, po tjeter? A nuk ke gje per ate platformen e pertise se re? Mileti si tu afruan edhe te largohen, cilin do fajesosh pastaj? Apo do fillosh te kuisesh si lulashi i sales dhe i lales?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.