Ben Blushi akuzon “të mëdhenjtë”: Duan zgjedhje pa reformë

Kryetari i partisë Libra, Ben Blushi akuzoi partitë e mëdha se nuk e duan reformën zgjedhore, pasi sipas tij ajo cënon interesat e tyre.

“Reformë zgjedhore s’do ketë pasi partitë e vjetra nuk duan për sa kohë që votat i numërojnë vetë”, ka deklaruar Blushi në profilin e tij në Facebook.

Ai ka theksuar se, “Shqipëria është i vetmi vend në Europë ku kundërshtari numëron votat e kundërshtarit”.

“E megjithatë, zgjedhje do ketë. Nuk e mundim dot këtë sistem pa vota. Më pas shohim”, ka thënë Blushi.
Postimi ne facebook:
REFORMË S’DO KETË, ZGJEDHJE DUHET TË KETË.

Reformë zgjedhore s’do ketë pasi partitë e vjetra nuk duan për sa kohë që votat i numërojnë vetë. Shqipëria është i vetmi vend në Europë ku kundershtari numëron votat e kundershtarit. E megjithatë zgjedhje do ketë. Nuk e mundim dot këtë sistem pa vota. Më pas shohim..

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I riu i tregon kryeministrit ç’duhet të bëjë, Rama i kontrollon Facebook-un dhe ja ç’i thotë

Nje djale i ri i quajtur Kristiano i ka kërkuar Ramës që ...