Befason rrjeti social Twitter, ja cfarë do të lejojë

Rrjeti social Twitter më në fund mund do lejojë përdoruesit e saj të redaktojnë gabimet në shkrimin që ata postojnë në tweets.

Shefi ekzekutiv i Twitter, Jack Dorsey, tha se kompania është duke menduar për këtë ndryshim. Deri më tani gabimet në Twitter nuk mund të korrigjoheshin, por në sajë të një tipar të ri redaktimi, kjo gjë mund të ndryshojnë.

Dorsey ka pyetur përdoruesit e Twitter se çfarë dëshironin ata që të ndryshohej dhe në krye të listës ishte redaktimi i tweets. Kompamia është shprehur se është duke e munduar këtë dëshirë të përdoruesve të saj.

Twitter deri më tani, nuk ka ofruar një buton edit, i cili do lejojë vetëm një periudhë të shkurtër kohe për redaktime.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Samsung vazhdon problemet, përdoruesit e Galaxy S7 nuk karikojnë dot telefonat

Pas limitimit të disa telefonave Galaxy Note 7 në 60 për qind ...