Merkato, Barcelona tremb Juventusin

Paulo Dybala ka përfunduar në radarët e Barcelonës.

Paraqitjet fantastike me fanellën e Juventusit, kanë zgjuar interesimin e shumë skuadrave të mëdha për Paulo Dybalan, me në krye Barcelonën që e pëlqen shumë argjentinasin.

Sipas Gazzetta dello Sport, ofertën e parë të katalanasve e ka refuzuar menjëherë ‘Zonja e Vjetër’.

Por Barça këmbëngul për lojtarin dhe pritet që në të ardhmen e afërt t’ia paraqesë Juves një ofertë të re dhe më joshëse.

Para se të fillonte ky sezon, drejtori sportiv i Barcelonës Ariedo Brada ka thënë: “Kë do ta merrja nga Serie A? Pa asnjë dyshim Dybalan dhe Buffonin”.

Aktualisht Dybala është në bisedime me Juventusin për vazhdimin e kontratës, me klubin bardhezi që i ka ofruar atij një pagë prej 7.5 milionë eurosh në vit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me Italinë, surprizon trajneri i Shqipërisë De Biasi

Nderkohe qe prej tij priteshin kritika, trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi ...