Australi, dorëhiqet ministrja e shëndetësisë, bleu apartament me paratë e qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë e Australisë, Susan Ley, dha dorëheqje, pasi shfrytëzoi një udhëtim të financuar nga taksapaguesit për të blerë një apartament në rajonin Kuinslend.

Kryeministri Malcolm Turnbull tha se ka pranuar dorëheqjen e ministres.

Në deklaratën e dorëheqjes, Ley tha se nuk ka thyer ndonjë rregull, por historia e saj është bërë pengesë për qeverinë.

Ley është përballur me presion për blerjen e një apartamenti, prej gati 600,000 dollarësh, në vitin 2015.

Ajo ka thënë se blerja ka qenë një “gjykim i gabuar” dhe se nuk ka qenë e planifikuar, as e parashikuar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen depoja me raketa, skena si Gërdeci në Ukrainë

Sipas raportimeve te fundit, një depo me rreth 138 mijë ton municione ...